Година мужності «Герої сьогодення», присвячена Дню українського добровольця, який відзначають 14 березня, відбулася у Рожищенському історико-краєзнавчому музеї.
Присутні на зустрічі говорили про любов до України, про істинних патріотів, які у вирішальний час стали на захист незалежності нашої держави, про почуття гордості за українських добровольців, які першими пішли захищати країну в 2014 році і прийняли удар ворога на себе.
Про феномен добровольства, який здавна притаманний українцям, розповіла учасникам заходу головна зберігачка фондів Рожищенського історико-краєзнавчого музею Тетяна Переходько.
Старшокласники Рожищенського ліцею №2, які стали учасниками заходу, з цікавістю слухали розповідь про добровольчі батальйони Запорізької Січі, легіон Українських січових стрільців та легіон УСС. Про героїв Революції Гідності, які спочатку вийшли на Майдан, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими стали на захист незалежності України і продовжують участь у російсько-українській війні донині.
Пізніше учасники заходу переглянули відеофільм «Українські добровольці» - про захисників України, котрі одними з перших добровільно вступили до лав добровольчих підрозділів та стали на захист нашої Батьківщини.
Пісенні композиції про мужніх українських захисників, про волю до перемоги та незборимість українського народу дарували присутнім учасники фольклорного ансамблю «Материнка».
Справжньою родзинкою зустрічі стало спілкування з учасником Майдану, добровольцем, продюсером та режисером документальних фільмів Василем Рибальченком. Він був учасником Революції Гідності, бачив війну та за допомогою камери відображав реальне обличчя смерті, в яке щодня дивляться українські захисники. Його розповідь була простою, щирою, але за цією простотою та окремими деталями крилася така глибина і відверта правда про все, що відбувається нині в Україні.
Першими добровольцями серед наших земляків були Ірина Оніщук з Тристеня (картограф полку«Азов»), Сергій Пікусь з Вічинь ( ДУК «Правий сектор»), Сергій Марчук (ДУК «Правий сектор»), Микола Дацюк з Мильська (ДУК «Правий сектор»), рожищанин Микола Борода («Айдар»), Володимир Віннік з с. Щурин (ДУК «Правий сектор»), Микола Габдулхаков (ДУК «Правий сектор»).
Також одним із перших добровольців нашого краю був Вячеслав Зенц. У 2014 році він пішов добровольцем захищати Україну, воював у 95-ій десантно-штурмовій бригаді. Пройшов у ті часи справжнє «пекло». Мар'їнка, Піски, Донецький аеропорт. Він був серед тих, котрих нарекли «кіборгами» за стійкість, мужність та незламність. З початком повномасштабного вторгнення знову пішов на війну, у складі 14 бригади.
На жаль, Вячеслав Зенц загинув 25 лютого 2023 року внаслідок танкового обстрілу, виконуючи бойове завдання щодо захисту незалежності України в районі населеного пункту Гряниківка Харківської області.
Хвилиною мовчання вшанували присутні усіх героїв-добровольців, які віддали своє життя за наше майбутнє.
Українські добровольці стали гордістю нашого народу. Добровольчий рух назавжди увійшов в історію України й надалі залишається підтвердженням волелюбності українського народу та незламності його духу.
На завершення зустрічі школярі та гості оглянули тематичну виставку про земляків-добровольців, одним з головних експонатів якої став український стяг добровольця Миколи Габдулхакова, привезений з зони бойових дій.